Deklaracja dostępności
Powiatowy Urząd Pracy w Bielsku Podlaskim (PUP w Bielsku Podlaskim) zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Powiatowego Urzędu Pracy w Bielsku Podlaskim.
Data publikacji strony internetowej: 2014-06-16. Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2025-03-28.
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
Niezgodność z załącznikiem
Część pól formularza kontaktowego ma etykiety niepowiązane z polami. W razie problemów możesz kontaktować się z nami, pisząc na adres e-mailowy lub dzwoniąc do nas.
- mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności.
Nadmierne koszty
„Wirtualny spacer” nie jest dostępny cyfrowo. Zapewnienie dostępności tej funkcji oznacza bardzo wysokie koszty.
Na stronie umieszczono tekst łatwy do czytania wraz z dokumentami do pobrania w formacie docx i pdf, a także tekst odczytywany maszynowo wraz z dokumentem do pobrania w formacie docx i pdf.
Przygotowanie deklaracji i jej aktualizacja
Oświadczenie sporządzono dnia: 2025-01-16. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt na adres e-mail: bibe.praca.gov.pl lub telefonicznie tel. 858332700. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji.
Podmiot publiczny zrealizuje żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
Pomocne mogą być informacje które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.
W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej lub jej elementu. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
Opis dostępności wejścia do budynku i przechodzenia przez obszary kontroli.
Budynek, w którym znajduje się siedziba Powiatowego Urzędu Pracy w Bielsku Podlaskim jest przystosowany do obsługi osób niepełnosprawnych ruchowo. Na poziomie parkingu, z prawej strony głównego wejścia do Urzędu, znajduje się podjazd, umożliwiający wjazd na parter Urzędu. Z prawej strony budynku przy ul. 3 Maja 17 znajduje się drugie wejście do urzędu przystosowane dla osób niepełnosprawnych ruchowo z możliwością skorzystania z windy która umożliwia dojazd do Centrum Aktywizacji Zawodowej.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawnych znajduje się na III piętrze, dojazd do toalety jest możliwy po skorzystaniu z windy.
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille'a ani oznaczeń kontrastowych dla osób niewidomych i słabowidzących. Osoby słabowidzące mogą skorzystać z powiększalnika, tj. przenośnego urządzenia ułatwiającego osobom z niepełnosprawnością wzroku zapoznanie się z dokumentami w powiększeniu, bądź lupy do czytania.
W Powiatowym Urzędzie Pracy można skorzystać z tłumacza on-line polskiego języka migowego. Usługa polega na tłumaczeniu języka migowego on-line na bazie wideokonferencji w rzeczywistym czasie trwania rozmowy. Z usługi osoba uprawniona może skorzystać poprzez zgłoszenie się ze swoją sprawą do siedziby Urzędu (Bielsk Podlaski ul. 3 Maja 17) w godzinach 8:00-15:00. Pracownik Urzędu za pośrednictwem urządzenia z kamerą połączy się z tłumaczem języka migowego. Tłumaczenie odbywa się w formie rozmowy trójstronnej, w czasie której tłumacz dokonuje tłumaczenia pomiędzy osobą używającą polskiego języka migowego (PJM) lub systemu językowo-migowego (SJM), a osobą używającą języka polskiego fonicznego, przy czym tłumacz znajduje się po jednej stronie, a pozostałe osoby po drugiej stronie połączenia wideokonferencyjnego. Skorzystanie z usługi jest bezpłatne. Istnieje możliwość wcześniejszego umawiania się na wizytę. Możliwe jest także skorzystanie z usługi bez wcześniejszego umówienia terminu.
Partnerem w realizacji usługi jest Zielona Linia.