Wzmocnienie społeczności: Lokalny plan działania na rzecz włączenia społecznego i integracji zawodowej uchodźców”

W miarę przedłużającej się wojny w Ukrainie kwestia integracji społecznej ukraińskich uchodźców w społecznościach przyjmujących w Europie staje się coraz bardziej paląca. Pomimo licznych działań instytucjonalnych, kluczowymi barierami utrudniającymi tę integrację pozostają: ograniczona znajomość języka, utrudniony dostęp do usług publicznych oraz niedopasowanie kwalifikacji zawodowych. To właśnie te czynniki w największym stopniu przyczyniają się do bierności uchodźców i ich wykluczenia społecznego.

Projekt ECSILI – Empowering Communities, realizowany przez organizację ESN i finansowany w ramach inicjatywy ESF+ Social Innovation+, stanowi konkretną odpowiedź na społeczne konsekwencje wojny w Ukrainie. Działania podejmowane są w dwóch miastach partnerskich: Warszawie (Polska) i Aradzie (Rumunia). Inicjatywa ECSILI czerpie inspirację z hiszpańskiej strategii ERACIS – Regionalnej Strategii na rzecz Spójności Społecznej i Włączenia, z powodzeniem wdrażanej w regionie Andaluzji.

W ciągu 18 miesięcy konsorcjum ECSILI planuje opracować i wdrożyć Lokalne Plany Działań, dostosowane do specyficznych potrzeb poszczególnych miast w zakresie integracji społecznej i zawodowej uchodźców z Ukrainy. Pod przewodnictwem Rządu Regionalnego Andaluzji oraz przy wsparciu organizacji SkillLab, odpowiedzialnej za stworzenie narzędzia do profilowania umiejętności umożliwiającego lepsze dopasowanie partnerów zawodowych, ECSILI zamierza dotrzeć do 50 uchodźców w Aradzie oraz 80 w Warszawie.

Oficjalna strona projektu: https://www.esn-eu.org/ecsili

Partnerzy projektu:

Informacje o publikacji dokumentu


Aktualizacja portalu praca.gov.pl. Zmiany w obsłudze reprezentantów organizacji

Szanowni Państwo,

w związku z aktualizacją portalu www.praca.gov.pl przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii, wprowadzono zmiany w obsłudze reprezentantów organizacji.

  1. Po zalogowaniu do portalu prosimy o wybranie kontekstu w górnej części strony (czy działamy jako organizacja, czy jako osoba). Aby uzyskać dostęp do dokumentów wysyłanych w imieniu organizacji należy zalogować się i zmienić kontekst wybierając organizację.
  2. Jeżeli nie możecie Państwo złożyć pisma przez portal to najpewniej nie jesteście Państwo przypisani do konta organizacji. Może to zrobić właściciel firmy lub inny reprezentant lub też zweryfikuje to Urząd Pracy na podstawie wniosku.
  3. Firma lub jej reprezentant może złożyć wniosek o dodanie reprezentanta Urzędu Pracy poprzez portal praca.gov.pl, logując się na konto prywatne, podpisany profilem zaufanym lub podpisem elektronicznym (Wnioski o usługi i świadczenia z urzędu –> pismo do Urzędu) Wniosek w załączniku
  4. Prosimy w pierwszej kolejności działać w zakresie firmy. Reprezentantów dopisuje zarejestrowany na portalu reprezentant firmy (także właściciel firmy). Dopiero gdy nie ma innej możliwości dopisania reprezentanta, prosimy pisać do Urzędu Pracy.
  5. Prosimy o zapoznanie się działem F&Q (pytania i odpowiedzi) na portalu praca.gov.pl.

Załączniki

Informacje o publikacji dokumentu