Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Olsztynie

Ogłasza rozpoczęcie procedury kwalifikacyjnej dla kandydatów do służby w  Służbie Więziennej w jednostkach organizacyjnych podległych Dyrektorowi Okręgowemu Służby Więziennej w  Olsztynie na stanowisko:

1. MŁODSZEJ PIELĘGNIARKI/MŁODSZEGO RATOWNIKA MEDYCZNEGO:

  • Zakład Karny w Iławie – 1 etat;
  • Zakład Karny w Dublinach – 2 etat (w tym rezerwa kadrowa);
  • Zakład Karny w Kamińsku – 2 etaty (rezerwa kadrowa);
  • Areszt Śledczy w Białymstoku – 4 etaty (w tym rezerwa kadrowa);

WYMAGANIA NA STANOWISKU MŁODSZEJ PIELĘGNIARKI/ MŁODSZEGO RATOWNIKA MEDYCZNEGO

Wykształcenie co najmniej średnie/wyższe kierunkowe, prawo wykonywania zawodu pielęgniarki, posiadanie dyplomu potwierdzającego uzyskanie tytułu zawodowego „ratownik medyczny”, służba w bezpośrednim kontakcie z osobami pozbawionymi wolności.

2. STRAŻNIKA DZIAŁU OCHRONY:

  • Zakład Karny w Kamińsku — 10 etatów
  • Zakład Karny w Barczewie — 10 etatów
  • Zakład Karny w Dublinach — 4 etaty (rezerwa kadrowa ZK Dubliny i OZ Giżycko)
  • Areszt Śledczy w Olsztynie — 10 etatów
  • Zakład Karny w Czerwonym Borze — 8 etatów

WYMAGANIA NA STANOWISKU STRAŻNIKA DZIAŁU OCHRONY

Z uwagi na rodzaj pracy i warunki jej wykonywania poszukujemy kandydatów do ww. aresztów śledczych i zakładów karnych tj. jednostek przeznaczonych do odbywania w nich kary pozbawienia wolności oraz wykonywania tymczasowego aresztowania przez mężczyzn. Do obowiązków strażnika działu ochrony należy m.in. kontrola pobieżna i kontrola osobista osadzonych. Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks karny wykonawczy kontrola osobista polega na oględzinach ciała, sprawdzeniu odzieży, bielizny i obuwia, a także przedmiotów posiadanych przez skazanego. Oględziny ciała oraz sprawdzenie odzieży i obuwia przeprowadza się w pomieszczeniu, podczas nieobecności osób postronnych oraz osób odmiennej płci i dokonywane są za pośrednictwem osoby tej samej płci.

Rozkład czasu służby w systemie wielozmianowym w bezpośrednim kontakcie z osobami pozbawionymi wolności, jest to służba z bronią palną, przy zwiększonej dyspozycyjności z racji charakteru służby, wymagana umiejętność podporządkowania się hierarchicznej strukturze.

3. MŁODSZEGO REFERENTA/INSTRUKTORA DS. INFORMATYKI I ŁĄCZNOŚCI:

  • Areszt Śledczy w Białymstoku – 3 etaty (w tym rezerwa kadrowa)
  • Areszt Śledczy w Suwałkach – 1 etat (rezerwa kadrowa)

WYMAGANIA NA STANOWISKU MŁODSZEGO REFERENTA/INSTRUKTORA DS. INFORMATYKI I ŁĄCZNOŚCI:

Rozkład czasu służby w systemie jednozmianowym. Wymagane wykształcenie średnie lub wyższe (licencjat inżynier, magister), preferowany kierunek: elektroniczny, informatyczny, elektrotechniczny, telekomunikacyjny lub pochodny. Preferowane umiejętności w zakresie:  administrowania systemami łączności i zabezpieczeń, doświadczenie w instalacjach alarmowych i domofonowych.

4. MŁODSZEGO PSYCHOLOGA OŚRODKA DIAGNOSTYCZNEGO:

  • Areszt Śledczy w Białymstoku – 3 etaty ( w tym rezerwa kadrowa);

WYMAGANIA NA STANOWISKU MŁODSZEGO PSYCHOLOGA OŚRODKA DIAGNOSTYCZNEGO:

Rozkład czasu służby w systemie jednozmianowym w bezpośrednim kontakcie z osobami pozbawionymi wolności. Wymagane wykształcenie wyższe magisterskie w ramach jednolitych studiów na kierunku „psychologia” lub ukończenie studiów I i II stopnia na kierunku „psychologia”, mile widziane doświadczenie w pracy zawodowej.

WYMAGANIA STAWIANE KANDYDATOM:

Zgodnie z art. 38 ustawy z dnia 9 kwietnia 2010 r. o Służbie Więziennej (t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1869) w Służbie Więziennej może pełnić służbę osoba:

  • posiadająca obywatelstwo polskie;
  • posiadająca uregulowany stosunek do służby wojskowej;
  • korzystająca z pełni praw publicznych;
  • która daje rękojmię prawidłowego wykonywania powierzonych zadań;
  • która nie była skazana prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo umyślne lub umyślne przestępstwo skarbowe albo wobec której nie został wydany prawomocny wyrok warunkowo umarzający postępowanie karne o takie przestępstwo, a także nie toczy się przeciwko niej postępowanie karne o takie przestępstwo;
  • dająca rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o  ochronie informacji niejawnych;
  • posiadająca co najmniej wykształcenie średnie lub średnie branżowe;
  • posiadająca zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia służby w formacji uzbrojonej, podległej szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotowa jest się podporządkować.

WYMAGANE DOKUMENTY:

Zgodnie z art. 39c ustawy z dnia 9 kwietnia 2010 r. o Służbie Więziennej (t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1869) kandydat do służby składa następujące dokumenty:

  • podanie o przyjęcie do służby kierowane do Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Olsztynie ze wskazaniem działu służby, stanowiska, a także jednostki do której kandydat się ubiega oraz podanie swojego ADRESU E-MAIL do kontaktu – proszę wpisywać czytelnie.
  • wypełnioną ankietę personalną, która stanowi załącznik nr 1 do rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 1 sierpnia 2018 r. w sprawie postępowania kwalifikacyjnego do Służby Więziennej (t.j. Dz. U. z 2022 r., poz. 1269) bądź będącą załącznikiem do ogłoszenia.
  • UWAGA – obowiązuje wydruk dwustronny, ankietę proszę wypełniać starannie drukowanymi literami oraz odpowiadać pełnym zdaniem na wszystkie pytania zawarte w ankiecie; jak również nie wypełniać ostatniego oświadczenia kandydata – to oświadczenie wypełniane jest w dniu przyjęcia do służby.
  •  kserokopie świadectw pracy lub służby (oryginały do wglądu podczas rozmowy kwalifikacyjnej);
  • kserokopie dokumentów potwierdzających posiadane wykształcenie (począwszy od kserokopii świadectwa ukończenia szkoły średniej), kwalifikacje zawodowe i specjalistyczne (oryginały do wglądu podczas rozmowy kwalifikacyjnej);
  • oświadczenie kandydata o zdolności do przystąpienia do testu sprawności fizycznej (załącznik do ogłoszenia);
  • oświadczenie w sprawie zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu przeprowadzenia procedury kwalifikacyjnej dla kandydatów w Służbie Więziennej (załącznik do ogłoszenia);
  • kserokopię książeczki wojskowej uzupełnionej o stosowne wpisy dotyczące uregulowanego stosunku do służby wojskowej albo inny dokument potwierdzający uregulowany stosunek do służby wojskowej.

TERMIN SKŁADANIA WYŻEJ WYMIENIONYCH DOKUMENTÓW I MIEJSCE UZYSKANIA INFORMACJI:

Wymagane dokumenty należy w terminie do 14 lutego 2025 r. przesłać  za pośrednictwem poczty tradycyjnej bezpośrednio na adres jednostki, do której powadzona jest rekrutacja lub na adres Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Olsztynie (liczy się data wpływu).

W przypadku niezłożenia wyżej wymienionych wymaganych dokumentów w we wskazanym terminie Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Olsztynie odmówi poddania kandydata postępowaniu kwalifikacyjnemu.

Szczegółowe informacje nt. danego stanowiska, można uzyskać telefonicznie w komórkach kadrowych poszczególnych jednostek organizacyjnych, których dotyczy rozpoczęta procedura kwalifikacyjna.

  • Areszt Śledczy w Białymstoku tel. (85) 662 85 35 lub (85) 665 54 77

Dodatkowe pytania dotyczące naboru można kierować: na adres e-mail: nabor_oisw_olsztyn@sw.gov.pl  lub pod nr telefonu: 665 772 280, (89) 524-87-50  (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 15.00 ).

Informacje w sprawie terminów oraz przebiegu postępowania kwalifikacyjnego będą kandydatom przesyłane wyłącznie na adres e-mail - podany w podaniu o przyjęcie do służby w SW.

 Dokumenty kandydatów, którzy nie zakwalifikują się do kolejnych etapów postępowania oraz tych, którzy nie zostaną przyjęci do służby będą przechowywane przez czas archiwizacji dokumentacji, zgodnie z obowiązującymi przepisami.


Informacje o publikacji dokumentu